Kryteria wyboru fotelika samochodowego dla niemowlaka

Wózki dziecięce są potrzebne do spacerowania z maluszkiem, natomiast foteliki samochodowe stanowią niezbędny element wyposażenia do przewożenia dziecka autem. Bardzo ważne jest to, aby wybrać dobrej jakości fotelik, zapewniając dziecku komfort i bezpieczeństwo. Niezbędne są odpowiednie atesty i certyfikaty, na uwadze powinno się mieć też funkcjonalność fotelika. Zadbać należy o prawidłowe dopasowanie go do modelu samochodu. Jest wiele rzeczy, które mają znaczenie przy zakupie fotelika samochodowego dla dziecka. Mając je na uwadze, znalezienie idealnego modelu nie powinno stanowić większego wyzwania dla rodzica.

W poszukiwaniu idealnego fotelika dla maluszka – co ma największe znaczenie?

Design fotelika samochodowego zawsze jest kwestią drugoplanową, bo na uwadze trzeba mieć przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania. Nadrzędną funkcję fotelika stanowi zapewnienie dziecku należytej ochrony w przypadku kolizji. Delikatne ciało maluszka jest najbardziej podatne na uszkodzenia, dlatego jeśli nie zostanie on dobrze zabezpieczony, to może dojść do tragedii. W pierwszej kolejności powinno się wobec tego sprawdzić, w jaki system bezpieczeństwa został wyposażony fotelik. Godny polecenia będzie model, który uzyskał jak najlepsze wyniki w niezależnych testach zderzeniowych. Nowoczesne foteliki zapewniają nawet system ochrony bocznej, mają homologację i-Size. Kolejną kwestią jest funkcjonalność fotelika samochodowego. Warto szukać modelu, który nie stwarza problemów w obsłudze. Fotelik powinien umożliwiać dziecku przyjęcie wygodnej dla niego pozycji. Na komfort wpływa miękka tapicerka oraz regulacja oparcia, zagłówka, podnóżka i pasów bezpieczeństwa. Fotelik musi być ergonomiczny i intuicyjny, dostosowywać się z łatwością do sylwetki dziecka. Im więcej ma możliwości regulacji, tym lepiej.

Wybierając fotelik dziecięcy, nie należy nadmiernie oszczędzać. Najlepiej będzie kupić produkt renomowanej marki, czyli od sprawdzonego producenta mogącego zagwarantować wysoką jakość i bezpieczeństwo fotelika. Znaczenie ma wieloletnia gwarancja i dodatkowe ubezpieczenie, co umożliwia bezproblemową wymianę fotelika na nowy. Musi być on też dobrze dobrany do wagi dziecka. Istotna jest odporność na zabrudzenia, łatwość do utrzymania w czystości. Godne polecenia są foteliki z zagłówkiem w kształcie litery V, co zapewnia właściwe podparcie głowy i chroni ją podczas zderzenia. Nie może zabraknąć uprzęży bezpieczeństwa, najlepszym wyborem będą modele z pięciopunktowymi pasami. Warto zdecydować się na obrotową bazę, co przekłada się na większą wygodę, bezpieczeństwo i łatwość zapinania. Małe dzieci zawsze powinny być przewożone tyłem do kierunku jazdy, gdyż gwarantuje im to aż kilkukrotnie większą ochronę.

foteliki samochodowe

Foteliki tyłem do kierunku jazdy (RWF), czy są bezpieczniejsze?

Foteliki samochodowe wzbudzają spore emocje zarówno wśród młodych rodziców, jak i innych członków rodziny. O ile wózki dla dzieci występują w szerokiej gamie na rynku – większość z nich działa na zbliżonej zasadzie. Jednak co z fotelikami samochodowymi? Tyłem czy przodem do kierunku jazdy? Najmłodsze dzieci jeżdżą w tzw. łupinkach i nikt tego nie neguje. […]

Read More
foteliki samochodowe

Foteliki samochodowe firmy BeSafe – przegląd

Wózki dziecięce to jedno, o czym muszą pamiętać rodzice, ale w obowiązkowym wyposażeniu rodziny nie może zabraknąć też fotelików samochodowych. Możliwe jest wybranie wózka wielofunkcyjnego, który będzie pełnić funkcję gondoli, spacerówki i nawet fotelika. Ma to oczywiście wiele zalet, ale wiąże się z wyższymi kosztami zakupu, większymi wymiarami i sporą wagą. Na szczególną uwagę zasługują […]

Read More