Foteliki samochodowe firmy BeSafe – przegląd

Wózki dziecięce to jedno, o czym muszą pamiętać rodzice, ale w obowiązkowym wyposażeniu rodziny nie może zabraknąć też fotelików samochodowych. Możliwe jest wybranie wózka wielofunkcyjnego, który będzie pełnić funkcję gondoli, spacerówki i nawet fotelika. Ma to oczywiście wiele zalet, ale wiąże się z wyższymi kosztami zakupu, większymi wymiarami i sporą wagą. Na szczególną uwagę zasługują foteliki samochodowe norweskiej marki BeSafe, która sięga wyłącznie po sprawdzone i innowacyjne rozwiązania zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa i komfort użytkowania. Na zakupie fotelika nie ma co nadmiernie oszczędzać, warto postawić na produkt renomowanej marki, atestowany i spełniający wymagane normy bezpieczeństwa.

Niezawodne foteliki samochodowe BeSafe, bo bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze

Rodzicom szukającym uniwersalnego fotelika samochodowego, który zapewni wysoki komfort i bezpieczeństwo użytkowania, można śmiało polecić produkty marki BeSafe, które pasują do niemalże wszystkich aut. W przypadku dzieci od czwartego do dwunastego roku życia świetne sprawdza się fotelik BeSafe iZi Flex FIX i-Size, który jest wyposażony w wysokie oparcie. Montuje się go przodem do kierunku jazdy. Można liczyć na ergonomiczny zagłówek w kształcie litery V, odpinane boczne panele, szerokie i miękkie siedzisko wygodny uchwyt do przenoszenia, regulację zagłówka za pomocą pokrętła, ochronę boczną SIP, łatwą do utrzymania w czystości tapicerkę wysokiej jakości, bezproblemowy i stabilny montaż na zaczepy Isofix. Jako że małe dzieci powinny być przewożone tyłem do kierunku jazdy, idealnie sprawdzi się fotelik w systemie modułowym z inteligentną bazą pozwalającą na zmianę kierunku jazdy w dowolnym momencie.

Fotelik samochodowy BeSafe iZi Go Modular X1 i-Size wzbogacono o pochłaniacz energii Dynamic Force Absorber™, co zapewnia dodatkowe zabezpieczenie podczas zderzenia bocznego. Po wewnętrznej stronie fotelik jest wyściełany miękkim i elastycznym materiałem, natomiast zewnętrzna strona została usztywniona. Bardzo praktycznym rozwiązaniem w tym nowoczesnym foteliku jest wkładka dla dziecka Newborn Hugger, która gwarantuje jeszcze większy komfort użytkowania. Mogą w nim jeździć nawet noworodki, umożliwia przyjęcie płaskiej pozycji, przeciwdziała opadaniu głowy. Foteliki Besafe są zaprojektowane w taki sposób, aby można było pomieścić aż trzy siedziska na tylnej kanapie, co w przypadku trojaczków sprawdza się idealnie. Można też zwiększyć komfort i bezpieczeństwo użytkowania fotelika, wyposażając się w różne dodatkowe akcesoria typu poduszka podtrzymująca głowę, mata ochronna, lusterko XL czy łącznik pasów. Foteliki BeSafe posiadają nawet wskaźniki sygnalizujące prawidłowe ustawienie i zamocowanie. Foteliki iZi Up X3 są łatwe montażu, pozbawione zbędnych prowadnic. Oparcie fotelika jest odchylane w dwóch pozycjach, a wysokość zagłówka i oparcia można regulować po obu stronach fotelika.

foteliki samochodowe

Foteliki tyłem do kierunku jazdy (RWF), czy są bezpieczniejsze?

Foteliki samochodowe wzbudzają spore emocje zarówno wśród młodych rodziców, jak i innych członków rodziny. O ile wózki dla dzieci występują w szerokiej gamie na rynku – większość z nich działa na zbliżonej zasadzie. Jednak co z fotelikami samochodowymi? Tyłem czy przodem do kierunku jazdy? Najmłodsze dzieci jeżdżą w tzw. łupinkach i nikt tego nie neguje. […]

Read More
foteliki samochodowe

Kryteria wyboru fotelika samochodowego dla niemowlaka

Wózki dziecięce są potrzebne do spacerowania z maluszkiem, natomiast foteliki samochodowe stanowią niezbędny element wyposażenia do przewożenia dziecka autem. Bardzo ważne jest to, aby wybrać dobrej jakości fotelik, zapewniając dziecku komfort i bezpieczeństwo. Niezbędne są odpowiednie atesty i certyfikaty, na uwadze powinno się mieć też funkcjonalność fotelika. Zadbać należy o prawidłowe dopasowanie go do modelu […]

Read More